تولد مامانی

 

برای مادرم عزیزم ،فرشته مهربان زندگی من   

روز اول، بعد از تولد و به دنیا آمدن در این دنیا....

وقتی چشمانم در نگاه مهربانت افتاد قفل وجودم شکست . چه قدر چشمانت پرسخن بود . میشد در مردمک مشکی رنگ چشمانت همه چیز را دید ..امید  اضطراب، سختی، پاکی ،حتی خدا  را،  انگار آرام بودی ولی قلب مهربانت برای هر کسی دعایی داشت. میخندیدی تا آرامم کنی اما خود تلاطم دریا بودی که امواج دغدغه فرزندت،  جذر و مد  روحت میشد .

خواستم دهان باز کنم و در مدح تو تمثیل بیاورم.دیدم برای قربانی کردن، کلمات چه قدر حقیرند که لایق اوصاف تو باشد خواستم با نام مقدسی صدایت کنم دیدم هیچ واژه ای مقدس تر از واژه «مادر» نیست خواستم ..کوه، دریا ، اسمان به پایت بریزم  اما آنان نیز در مقابل مادر هیچ بودند به راستی...! چه زیبا گفت" انکه بهشت را فرش پایت کرد.

 راستی مادرم! یادت می آید روزی که گهواره   من  را در طول زمان تکان میدادی در دل چه امید آرزوی برایم داشتی.؟ یادت میآید در تاریکی و ظلمات شب به فکر فردای روشن من  بودی ..و زمزمه  و نجوا میکردی از خدایت می خواستی  که پاسدار و محافظ من باشد. من همه را حس میکردم...

مادر  من در عجبم که تو این همه عطوفت را از کجا آوردی.؟

همیشه با لمس دامنت   به احساس آرامشی میرسم که انگار.. فرشته مهربانی از طرف خدا حامی ام است.

به دستانت مهربانت نگاه میکنم خطوط زمان را با خود یدک میکشد وای !!!!!!!مادر اگر خدا فرشته ای همچون تو  نمی آفرید آن وقت به رحمانیت خدانیز مشکوک میشدم... باید خدا را حمد کرد که اینگونه بزرگ وارانه  از فرشته های اسمانی اش بر زمین نازل کرد. و هر خانه ای با نور تو  روشن ساخت. مادر تو بهتر از هرکسی مرا  میشناسی شیره وجودت را در گوشت ، استخوانم آمیخته ساختی و جسمم را با عصاره وجودت   پرورش دادی و قاب اعتقادت را برروحم کشیدی ومن به یاد دادی که برای هدفم بجنگم ودر تارک زن بودنم اسیر نشونم.. مادر قسم به خودت به پاکیت به مهربانیت به خدایت جز رضایت تو کاری نخواهم کرد......... ......

همیشه از خدایم میخواهم که همیشه همیشه تو در کنارم باشی ومن در این برهوتی که اسمش جامعه است تنها نباشم بدون حامی ، بدون مادر بدون تو.. مادر تمام اراده ام را جزم کرده ام برای رسیدن به هدفم تا گل لبخند را  بر لبانت بنشانم .

 

 

تولد تو تولد یک زیبایی

تولد یک بهار، تولد آرامش

تولد یک فرشته، تولد زلالی دریا، تولد عشق،

تمام واژه ها برای توصیف

خوبیهای تو حقیرند

و هنوز جمله ای که بشود تورا با آن وصف کرد متولد نشده

تولدت مبارک مامان عزیزم

 

از طرف تارایی به مامان جونش:

 

تقدیم به مامانی

/ 4 نظر / 19 بازدید
حسين عباسي

يورو 2012 فردا شروع ميشود اگر بدنبال تاريخچه اي مختصر و مفيد درباره جام ملت هاي اروپا هستيد به وبلاگ من بياييد[گل]

مامان گلی

خاله ریحان عزیزم از نامه زیبات خیلی خیلی ممنون .تو مثل گل لطیف و مثل اب زلالی .با تمام وجودم دوست دارم .خدا کنه دخترم مثل تو پاک و با احساس بشه.

مهناز

خاله جون تولدتون مبارک[ماچ][بغل][گل]

مامان آناهيتا

وقت كردي ازخودت تعريف كن مامان خانم تولدت مبارك اميدوارم صد ساله بشي وما روهم تولدت دعوت نكني[نیشخند]